Головне за тиждень (1 - 7 жовтень)

Електронні документи для ФСС

Виконавча дирекція Фонду соцстраху видала наказ від 25.09.2018 р. № 442-од «Про примірний договір із страхувальником щодо подання електронних документів до Фонду соціального страхування України». У ньому йдеться про подання в електронному вигляді звіту Ф4-ФСС з ТВП, заяви-розрахунку та повідомлення про виплату матеріального забезпечення. А про те, як заповнити заяву-розрахунок, читайте у статті С. Лістрової на с.7.

Хто простягає «руки» до дивідендів для нерезидентів

Українським підприємствам, які виплачують дивіденди на користь нерезидентів, радимо звернути увагу на лист ДФС від 27.09.2018 р. № 29993/7/99-99-15-02-02-17.

Спочатку податківці роблять загальний висновок: «оскільки жоден з методів(1) не може бути застосований до господарської операції із виплати дивідендів платником податку на прибуток на користь нерезидента, а отже, не існує законодавчо визначеної можливості проконтролювати таку операцію на відповідність принципу «витягнутої руки», визнання зазначеної операції контрольованою та включення її до звіту про контрольовані операції не має сенсу». Однак далі вони уточнюють, що висновок стосується тільки дивідендів, що виплачуються у грошовій формі. А якщо дивіденди виплачуються у формі, відмінній від грошової, то до таких операцій (згідно з пп.57.11.2 ст.57 ПКУ) правила трансфертного ціноутворення застосовуються.

Почім «перехідний» алкоголь?

У минулому номері журналу(2) ми повідомляли, що з 2 жовтня 2018 року підвищено мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої. Проте у торговців алкоголем станом на зазначену дату є залишки алкогольної продукції за старими цінами. Що з нею робити? Податківці люб’язно повідомляють(3), що «продавати за новими цінами потрібно як ті алкогольні напої, що будуть придбані після дати початку дії нових мінімальних цін, так і залишки алкогольної продукції, що була придбана до цієї дати. Тому ці зміни торкнуться суб’єктів господарювання, що здійснюють як оптову, так і роздрібну торгівлю алкогольних напоїв». При цьому під час розрахунку мінімальної ціни радять проявляти пильність і не припускатися помилок. Гарно, нівроку!

Великі платники податків! Вас порахували!

ДФС видала наказ від 26.09.2018 р. № 617 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2019 рік». По суті, це список зазначених платників, в якому вони можуть себе знайти. Загалом, як кажуть, шукайте і знайдете.

Є наказ йому... назад: трохи позитиву від Верховного Суду

Сподіваймося, усім відомо: якщо до вас завітали податківці з фактичною або виїзною документальною перевіркою, у них має бути копія наказу про перевірку, складеного відповідно до вимог п.81.1 ст.81 ПКУ. І якщо хоча б одну з вимог не виконано, то, з точки зору правомірності, такий наказ і шеляга не вартий.

Верховний Суд у постанові від 11.09.2018 р. у справі № 826/14478/17(4) розглянув ситуацію з наказом про перевірку, в якому не було зазначено період діяльності платника податків, що перевірявся. Суд став на бік платника податків: «дефектний» наказ не відповідає нормам ПКУ! Також були відхилені як безпідставні аргументи податківців, що дефекти наказу не мають значення, якщо платник податків їх своєчасно не виявив і контролерів до перевірки допустив.


(1)Наведено у п.39.3 ст.39 ПКУ.

(2)Опубліковано: БухгалтеріяUA. — 2018. — № 14. — С.3.

(3)http://poltava.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/352293.html.

(4)http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76418749.

Безоплатні вебінари
для передплатників