Нова вимога ДФС до ІПК — погодження з регіональними органами ДФС

У серпні поточного року від передплатників журналу «БухгалтеріяUA» та слухачів семінарів почала надходити інформація про те, що їх запити до ДФС стосовно отримання індивідуальних податкових консультацій (далі — ІПК) пересилаються до Офісу ВПП для узгодження позицій за відповіддю та отримання від нього відповідного висновку. Така участь чекала саме тих платників податків, які перебувають на обліку в цьому органі ДФС.

Спочатку фахівці редакції сумнівалися у достовірності цієї інформації, оскільки такі дії прямо порушують вимоги ст.52, 53 ПКУ. Та й сигнали від читачів були поодинокі. Хоча свого часу така практика насправді була в ДПАУ, ДПСУ, МДЗУ. Втім, декілька років тому із введенням до ПКУ норм щодо інституту ІПК погодження та отримання висновків цілком законно припинилися.

Однак після того як ця інформація прозвучала на одній із нарад від самих працівників Офісу ВПП, а також після зіставлення її з фактом призначення колишнього начальника Офісу ВПП виконуючим обов’язки заступника ДФС, надана підприємствами інформація, на жаль, підтвердилася. А підставою для цього став протокол наради ДФС від 26.07.2018 р. № 14-ПК, який редакція розшукала і майже в повному обсязі публікує далі.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№14 від 01.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua