Детінізація трудових відносин, або ЦПД – в зоні ризику!

5 вересня цього року КМУ видав розпорядження від № 649-р (див. далі «Для довідки»), попередивши роботодавців, що з 5 жовтня проводитимуться комплексні заходи за участю Держпраці, ДФС, ПФУ та Нацполіції. Їх мета — виявити випадки допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Насамперед до зони ризику потрапляють фізособи, які стажуються (без оплати) або виконують якісь роботи без оформлення відносин, отримуючи винагороду «в конверті».

ДЛЯ ДОВІДКИ

Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення

Кабінет Міністрів України

Розпорядження

від 5 вересня 2018 року № 649-р

1. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;

до 5 жовтня 2018 р. інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути власні нормативно-правові акти та внести до них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

3. Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 10 числа Державній службі з питань праці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Міністерством соціальної політики Кабінетові Міністрів України.

Повна версія матеріалу доступна для передплатників БУХГАЛТЕРІЯ

В мене вже оформлено передплату
Якщо ви -- передплатник, увiйдiть до особистого кабiнету
Безоплатні вебінари
для передплатників