Облік самостійно створених ОЗ

ПБО-7 розрізняє поняття «будівництво» і «виготовлення» ОЗ. Проте для цілей обліку не важливо, з чим має справу підприємство: з витратами на будівництво чи з витратами на виготовлення ОЗ. Відрізнятися облік буде лише складом витрат. А мета будівництва і виготовлення ОЗ одна — створити власними силами або із залученням підрядників об’єкт ОЗ. Тобто об’єкт, який використовуватиметься у процесі виробництва чи постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних чи соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він більше року).

Класифікація витрат

Витрати на будівництво (виготовлення) об’єктів необоротних матеріальних активів ПБО-7 класифікує як капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи (можуть обліковуватися на субрахунках 151 «Капітальне будівництво», 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» або 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів». Створені власними силами ОЗ зараховуються підприємством на баланс за первісною вартістю (п.7 ПБО-7). Загальний склад витрат, які беруть участь у формуванні такої вартості, визначено п.8 ПБО-7(1).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Необоротні активи: від надходження до вибуття» (Вересень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Безоплатні вебінари
для передплатників