Облік об’єктів ОЗ, придбаних за іноземну валюту

Методологічні принципи формування в бухгалтерському обліку інформації про операції в інвалюті визначає ПБО-21. Як випливає з п.17 Методрекомендацій № 561(1), первісна вартість ОЗ, оцінених в інвалюті, визначається у грошовій одиниці України (гривні) за курсом НБУ в порядку, встановленому ПБО-21.

З метою застосування цього стандарту імпортні операції слід розглядати у розрізі того, яка подія (передоплата чи отримання об’єкта ОЗ) сталася першою. Від черговості подій залежить величина первісної вартості імпортного ОЗ, а також те, чи виникнуть курсові різниці за заборгованістю в інвалюті.

Окреслимо основне правило (п.5 ПБО-21): операції в іноземній валюті під час їх первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в інвалюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дату визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Необоротні активи: від надходження до вибуття» (Вересень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників