Оз в житті підприємства: ідентифікуємо правильно

На сьогодні складно уявити підприємство, яке не має справу із основними засобами. Земля, офіс, обладнання, комп’ютери, меблі… Цей список можна продовжувати і продовжувати. У таких об’єктів є низка спільних ознак, завдяки яким їх гордо іменують основними засобами. Критеріїв визнання об’єкта основним засобом у вітчизняних бухстандартах кілька. І багато в чому вони ідентичні міжнародним стандартам. А от Податковий кодекс дещо інакше дивиться на такі об’єкти, хоча й прив’язується до бухобліку. Як ідентифікувати основні засоби та якими вони можуть бути – читайте далі.

Що таке основний засіб та коли його визнають

Перш ніж підійти до визначення основних засобів, варто розуміти, для яких цілей відбувається така ідентифікація. Адже для цілей бухгалтерського обліку слід керуватись профільним ПБО-7 або МСБО 16(1), якщо компанія складає фінансову звітність за міжнародними стандартами. Для податково-прибуткового обліку компасом буде, звісно ж, ПКУ. Тож для зручності розглянемо це питання з обох ракурсів — бухгалтерського (ПБО та МСБО) та податкового.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Необоротні активи: від надходження до вибуття» (Вересень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників