Звіт за формою № 1-ПВ: внесення змін

Чи можна внести зміни до поданого звіту за формою № 1-ПВ?

Форма № 1-ПВ «Звіт із праці» є формою державного статистичного спостереження, яка подається юрособами як за звітний місяць, так і за квартал(1). Вона заповнюється відповідно до Інструкції № 286(2) та Інструкції № 5.

Крім того, Держстат у роз’ясненнях від 13.07.2016 р. № 17.4-12/4 і № 17.4-12/5 роз’яснив порядок заповнення цієї статистичної форми, а також навів алгоритм проведення арифметичного контролю правильності даних, наведених у ній. А от щодо того, як вносити зміни до раніше поданої звітності, Держстат у цих роз’ясненнях замовчує, хоча виправлення даних у статзвітності, у тому числі й формі № 1-ПВ, є обов’язковим. Це випливає з того, що респонденти (тобто суб’єкти, які подають статзвітність) зобов’язані в повному обсязі за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, у визначені строки подавати до органів державної статистики достовірну інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, і дані бухобліку. А зазначені органи своєю чергою мають право перевіряти достовірність первинних і статистичних даних, поданих респондентами, і вимагати від них внесення виправлень до статзвітності, інших статистичних формулярів у разі виявлення приписок та інших перекручень первинних та статистичних даних (ст.13, 18 Закону України від 17.09.92 р. № 2614-XII «Про державну статистику»). Порядок проведення перевірок достовірності первинних та статистичних даних, вивчення стану первинного обліку і статистичної звітності органами державної статистики затверджено наказом Держкомстату від 19.06.2003 р. № 186. У разі надання органам державної статистики недостовірних даних або подання їх не в повному обсязі посадові особи за нормами ч.1 ст.1863 КпАП притягуються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 10 до 15 нмдг(3) (від 170 до 255 грн.).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№12 від 17.09.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua