Головне за тиждень (10 - 16 вересня)

Земельні відносини спрощуються

Постановою КМУ від 18.07.2018 р. № 710 внесено зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру. Відтепер юридичні та фізичні особи, що бажають зареєструвати земельну ділянку, можуть подати відповідну заяву і необхідну документацію через сертифікованого інженера-землевпорядника. Також з метою недопущення зловживань під час реєстрації земельних ділянок впроваджується онлайн-моніторинг розгляду всіх заяв.

Нацбанк добрався до печаток

12 вересня 2018 року набрала чинності постанова Правління НБУ від 04.09.2018 р. № 95 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». З метою реалізації вимог законодавства в частині необов’язковості відбитку печатки навіть на розрахункових документах, Нацбанк підправив власні нормативно-правові акти, що регулюють, зокрема: виконання банками документів на переказ, примусове списання і арешт коштів в інвалютах; здійснення операцій з чеками в інвалютах; здійснення операцій з векселями в національній валюті; виконання банками документів на переказ, купівлю та продаж інвалюти або банківських металів в особливий період; операції з електронними грошима.

Як напевно позбутися працівника-порушника

Верховний Суд у постанові від 29.08.2018 р. у справі № 488/4669/15-ц(1) зазначив, що для звільнення працівника за систематичне порушення трудової дисципліни треба встановлення факту конкретного дисциплінарного проступку. Тобто потрібно, аби працівник допустив невиконання або неналежне виконання своїх трудових обов’язків. І щоб при цьому воно було протиправним, носило систематичний характер, а за попередні порушення трудової дисципліни до працівника були застосовані методи дисциплінарного або громадського стягнення, що не привели, втім, до позитивного результату.

Про хліб насущний

Постановою КМУ від 29.08.2018 р. № 677 внесено зміни до Порядку випуску бланків складських документів на зерно, їх передачі та продажу зерновим складам та типового договору складського зберігання зерна, затвердженого постановою КМУ від 11.04.2003 р. № 510. Відтепер у бланках складських документів на зерно не згадуватиметься печатка. Тобто слова «місце для печатки», «скріплений печаткою» тощо виключено з форм таких документів. Утім, бланки складських документів на зерно, виготовлені до набрання чинності цією постановою, можуть залишатися в обігу до їх повного використання. Постанова набрала чинності 4 вересня 2018 року.

Піратів — на рею!

Верховна Рада нарешті прийняла у другому читанні проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» (щодо подолання піратства та поліпшення інвестиційного клімату) від 04.05.2016 р. № 4571. Правовласники, завдяки підвищенню прозорості голограмного маркування, зможуть стежити за процесом видачі контрольних марок, протидіяти їх незаконному використанню та різного роду шахрайству.


(1)Див. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76262352 (прим. ред.).

Безоплатні вебінари
для передплатників